Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Żninie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

[ZB_077-2012] w sprawie ustalenia opłat za odprowadzanie ścieków bytowych do przydomowej oczyszczalni ścieków w Sobiejuchach ? osada Obrona Leśna

Zarządzenie Nr 77/2012

BURMISTRZA ŻNINA

z dnia 27 czerwca 2012 r.

 

w sprawie ustalenia opłat za odprowadzanie ścieków bytowych do przydomowej oczyszczalni ścieków w Sobiejuchach – osada Obrona Leśna

 

Na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 2 i ust. 2 ustawy z dnia 20 grudnia 1996r. o gospodarce komunalnej (Dz. U. z 2011 r. Nr 45, poz. 236) oraz Uchwały Nr V/44/2003 Rady Miejskiej w Żninie z dnia 28 marca 2003 r. w sprawie powierzenia Burmistrzowi Żnina uprawnień dotyczących postanawiania o wysokości cen i opłat, o sposobie ustalania cen i opłat za usługi komunalne o charakterze użyteczności publicznej oraz za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej Gminy Żnin

zarządza się, co następuje:

§ 1. 1. Ustala się opłatę za odprowadzanie ścieków bytowych do przydomowej oczyszczalni ścieków położonej w miejscowości Sobiejuchyosada Obrona Leśna, na działce o numerze ewidencyjnym 45/1, stanowiącej własność gminy Żnin, w wysokości 3,00 + VAT (3,24 brutto) za jeden metr sześcienny ścieków.

2. Opłata określona w ust. 1 pobierana będzie przez Gminę Żnin od właścicieli nieruchomości przyłączonych do przydomowej oczyszczalni ścieków jeden raz na kwartał w ilości zgodnej z ilością zużytej wody odczytanej z indywidualnego wodomierza i podanej przez przedsiębiorstwo świadczące usługę zaopatrzenia w wodę – Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WIK” Sp. z o.o. w Żninie.

§ 2. Opłatę, o której mowa w § 1, właściciel nieruchomości zobowiązany będzie uiścić na podstawie wystawionej przez Urząd Miejski w Żninie faktury.

§ 3. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania, z mocą obowiązującą od dnia 1 lipca 2012 roku.

BURMISTRZ

Leszek Jakubowski

 

UZASADNIENIE

W związku z wybudowaniem i oddaniem do użytkowania przydomowej oczyszczalni ścieków w miejscowości Sobiejuchy – osada Obrona Leśna, nastąpił zrzut ścieków na obiekt oczyszczalni. Jako urządzenie techniczne, wymaga ona okresowego sprawdzania stopnia zamulenia, czyszczenia filtra, usuwania i unieszkodliwiania osadu oraz regularnego dodawania preparatów bakteryjno-enzymatycznych niwelujących uciążliwości zapachowe.

W związku z powyższym koniecznym staje się ustalenie opłaty za odprowadzanie ścieków bytowych do przydomowej oczyszczalni ścieków. W oparciu o uchwałę Rady Miejskiej w Żninie w sprawie powierzenia Burmistrzowi Żnina uprawnień dotyczących postanawiania o wysokości cen i opłat, o sposobie ustalania cen i opłat za usługi komunalne o charakterze użyteczności publicznej oraz za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej Gminy Żnin, Burmistrz Żnina ustala wysokość cen i opłat za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

BURMISTRZ

Leszek Jakubowski

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 ZB_077-2012.pdf (PDF, 55.53Kb) 2012-07-17 12:54:39 545 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Michał Duch 17-07-2012 12:54:39
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Małgorzata Drzewiecka 27-06-2012
Ostatnia aktualizacja: Michał Duch 17-07-2012 13:14:42